Typy vyššího zabezpečení služby BUSINESS 24 – obecné informace

Služba BUSINESS 24 vám mimo standardní bezpečnost (přihlášení pomocí klientského čísla a hesla) nabízí vyšší zabezpečení obsluhy služby BUSINESS 24 Internetbanking:

  • klientský certifikát

Klientský certifikát uložený na čipové kartě umožňuje generovat jedinečný kód, který ověřuje platnost vámi prováděných operací. Čipovou kartu s certifikátem je potřeba vložit do čtečky čipových karet na vašem počítači, pokud chcete danou operaci provést. Klientský certifikát můžete použít jak pro přihlášení do služby, tak pro autorizaci aktivních transakcí.

Využívání klientského certifikátu ve službě BUSINESS 24 Internetbanking vyžaduje:

  • sepsání podkladů ke „Smlouvě o poskytování vyššího typu zabezpečení ke službě BUSINESS 24“ ve vaší pobočce nebo v komerčním centru České spořitelny s požadavkem využívání klientského certifikátu a následným uzavřením smlouvy v aplikaci BUSINESS 24 Internetbanking,
  • zakoupení čtečky čipových karet a čipové karty v pobočce České spořitelny,
  • instalaci softwaru pro klientský certifikát dle postupu uvedeného v návodu.

Pokud jste splnili výše uvedené podmínky, je nutné před prvním použitím klientského certifikátu prostřednictvím správce certifikátu služby požádat o certifikát, který uložíte na čipovou kartu. Platný klientský certifikát na vaší čipové kartě je podmínkou pro jeho využití pro přihlášení do aplikace a pro autorizaci transakcí v aplikaci BUSINESS 24 Internetbanking.

Certifikát uložený na vaší čipové kartě má z bezpečnostních důvodů omezenou platnost na 12 měsíců. Zbývající platnost vašeho certifikátu si můžete ověřit v přehledu ve správci certifikátu. Před vypršením platnosti certifikátu je nutné certifikát prostřednictvím správce certifikátu obnovit.

Používání certifikátu můžete kdykoli odvolat.

Upozornění: Pro obnovu neplatného klientského certifikátu je nutné heslo k získání certifikátu, které dostanete na vaší pobočce nebo v komerčním centru České spořitelny.